Konfigurátor pracovního stolu

Zaujal vás Workbench, pracovní stůl, se kterým dokážete zázraky? Zkuste si jej poskládat sami podle svých představ. Nejlepším, způsobem jak vybrat správný stůl a doplňky je navštívit po předchozí telefonické domluvě mojí dílnu, kde vše v klidu osobně předvedu, vysvětlím, ukážu a společně vyzkoušíme.

Chcete sjednat konzultaci nebo se chcete na něco zeptat? Napište…

nebo volejte

+420 734 757 922

1. KROK | Nejprve společně vybereme rozměr stolu.

Velikost stolu záleží čistě na vašem uvážení, nebo na vašich prostorových možnostech, ale naše doporučení pro plnohodnotnou práci bude směřovat spíše k rozměru minimálně 1200 x 800mm. Na zakázku je možné vyrobit i atypický stůl, například 2000 x 1200mm…

A | 600 x 1200 mm

B | 800 x 1200 mm

C | 800 x 1600 mm

1. Vyberte rozměr stolu

2. KROK | V dalším kroku zvolíme, zda bude stůl na kolech či pevných nožičkách.

Všechny čtyři kola jsou bržděná a díky tomu stůl nabízí dostatečnou stabilitu, ale přesto pokud nepotřebujete stolem často hýbat, doporučuji spíše variantu na nožičkách. Pokud ale budete i přesto občas se stolem manipulovat, je možné ke stolu dokoupit podvozek s kolečky pro snadný transport.Výšku nohou je možné regulovat zhruba v rozsahu 40mm.

A | stůl se čtyřmi bržděnými koly

B | stůl s výškově nastavitelnými nožičkami

2. Vyberte mobilitu stolu

3. KROK | Nyní zvolíme typ pracovní desky.

Pokud preferujete multifunkční stůl, který se dokáže změnit v pracovní stroj (pila, fréza…), pak určitě zvolte multifunkční desku s dírou pro vkládání elektrického ručního nářadí. Součástí této desky je samozřejmě i vložka s rastrem děr, takže o plnohodnotnou pracovní desku s pravidelným rastrem děr v celé ploše stolu při této variantě rozhodně nepřijdete. Pokud máte ve své dílně stacionární stroje a možnost přeměny pracovního stolu WORKBENCH v pracovní stroj Vás neosloví, pak můžete vybírat z dvou dalších typů desky. Zvolit si můžete z pracovní desky, kde pracovní plocha je pouze rastr děr, anebo můžete vybrat variantu, kde je tento rastr doplněn „C“ lištami mezi každou svislou řadou děr pro výrazně větší variabilitu při upínání obrobků. Variantu s „C“ lištami doporučuji zejména pokud na stole budete často sesazovat materiál (výroba rámů, korpusů, čepované spoje a podobně), ale také v případě, že budete nějakou pracovní operaci často opakovat. Systém zarážek a dorazů dokáže takovou práci výrazně urychlit a zpřesnit.

A | rastr s dírami 20mm (s dírou pro montáž elektrického ručního nářadí a se 2 "C" lištami)

B | rastr s dírami 20mm (bez díry pro montáž elektrického ručního nářadí a bez "C" lišt)

C | rastr s dírami 20mm (bez díry pro montáž elektrického ručního nářadí a s 11-15 "C" lištami napříč)

3. Vyberte typ pracovní desky

4. KROK | Posledním krokem je volba řešení spodku stolu.

Posledním krokem při výběru Vašeho nového stolu WORKBENCH je volba řešení spodku stolu. První možností je otevřený spodek bez police a šuplíků, tento prostor se pak může využít například pro umístění vysavače či komresoru. Druhou možností je odkládací police, na kterou můžeme umístit zbytky materiálů, systeinery s nářadím a podobně… Poslední možností jsou pak šuplíky – pro všechny verze stolů šířky 1200mm jsou to dva šuplíky, ve verzi stolů šířky 1600mm jsou šuplíky tři. U všech verzí šuplíků je vždy jeden širší a ten je uzpůsoben pro vkládání desek osazených elektrickým ručním nářadím.

A | otevřený spodek

B | odkládací deska

C | šuplíky

4. Vyberte řešení spodku stolu

Výborně, právě jste si zvolili variantu svého stolu WORKBENCH!

  • Pracovní stůl WB001
  • Pracovní stůl WB002

Pokud se vám zobrazuje vice než jeden pracovní stůl, nemáte vybránu některou z variant v předchozích krocích. Abychom vám mohli doporučit vhodný typ stolu, je třeba vybrat variantu ve všech krocích.

V detailu doporučeného stolu najdete možnost další kofigurace zvoleného systému, jako jsou doplňky pro upínání obrobků, rozšíření pracovní plochy, odkládací prvky, příslušenství pro stůl osazený pilou, příslušenství pro stůl osazený frézkou, příslušenství pro stůl osazený vrtačkou nebo elektro příslušenství. V detailu doporučeného stolu najdete možnost další kofigurace zvoleného systému, jako jsou doplňky pro upínání obrobků, rozšíření pracovní plochy, odkládací prvky, příslušenství pro stůl osazený pilou, příslušenství pro stůl osazený frézkou, příslušenství pro stůl osazený vrtačkou nebo elektro příslušenství.

Chcete-li se na něco zeptat nebo chcete sjednat konzultaci, napište nebo rovnou zavolejte.

+420 734 757 922